Miasto i Gmina Suchań

herb

Oficjalny serwis gminy

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
  • Pic 10
Dziś jest wtorek 11 grudnia 2018, imieniny: Damazego i Waldemara
Niska Emisja
Aktualności
Obchody 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Suchań

dodano: 2018-11-16 08:30:47

11 listopada to ważna data dla każdego Polaka.

W tym roku dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzień ten obchodzony był w sposób szczególny w naszej gminie.

Dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Suchaniu Burmistrz Suchania Stanisława Bodnar odsłoniła tablicę upamiętniającą bohaterów tamtych historycznych wydarzeń.

W swoim okolicznościowym wystąpieniu Pani Burmistrz podkreśliła znaczenie i wagę tych historycznych wydarzeń, ofiarność, męstwo i odwagę uczestników tamtych dni, dzięki  którym Polska po 123 latach zaborów powróciła na mapę świata, a my możemy żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Podkreśliła również potrzebę kultywowania pamięci o tych wydarzeniach oraz krzewienia postaw patriotycznych.

Burmistrz Suchania, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suchaniu i Dyrektor Szkoły Podstawowej w hołdzie bohaterom wydarzeń sprzed 100 lat złożyli pod tablicą wiązanki kwiatów.  

Po złożeniu kwiatów uczestnicy uroczystości udali się do kościoła parafialnego w Suchaniu na mszę św. w intencji poległych w walce o Odzyskanie Niepodległości, celebrowaną przez ks. proboszcza Roberta Kosa.

Po mszy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Suchaniu zaprezentowały montaż słowno-muzyczny przygotowany dla uświetnienia obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Tegoroczne obchody 100-lecia odrodzenia naszej Ojczyzny zakończyły się koncertem Pieśni Patriotycznych w wykonaniu zespołu Art Cafe ze Stargardu.

Dla podkreślenia doniosłości uroczystości wzięły w nich udział poczty sztandarowe Szkoły  Podstawowej im. J. Kusocińskiego oraz jednostek OSP w Suchaniu, Brudzewicach i Wapnicy.

czytaj więcej »

Ogłoszenie

dodano: 2018-11-16 08:18:26

I Sesja Rady Miejskiej w Suchaniu odbędzie się  20 listopada 2018r.o godz.10.00 w Gminnym Domu Kultury w Suchaniu.

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Szczecinie

czytaj więcej »


e-Urząd

Elektroniczna Wizytówka

Nasz kanał TV

Panoramy sferyczne
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez
Licznik
Odwiedziło nas:
2894120
osób
© 2011 Gmina Suchań.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie i obsługa techniczna ALFA TV
alfaCMS 3 - Strony Internetowe